Mezinárodní škola Tianjin, Čína

I škola může mít díky fasádě Swisspearl dokonalý vzhled

Všichni máme v paměti vzhled školních budov. Mohou se vám zdát fádní, nudné a bez invence. Hledáte inspiraci? Pak se s námi podívejte na školní budovu the International School of Tianjin. Ta díky fasádním deskám Swisspearl získala dokonalý vzhled.

Spolupráce VIRTUARCH a Swisspearl

International School of Tianjin byla založena v roce 1994 a je standardní mezinárodní školou od mateřské školy až po dvanáctou třídu. Za novým vzhledem školy School of Tianjin stojí designové studio Virtuarch, které se školou spolupracuje již od roku 2006. Za tuto dlouhou dobu se vytvořil dobrý základ a odborníci z VIRTUARCH hluboce rozumí kultuře, vizi a potřebám školy. Renovačním krokem léta 2018 byla renovace fasády budovy „Han“. VIRTUARCH navrhl vícebarevnou fasádu složenou z pečlivě vybraných vláknocementových desek Swisspearl.

Sázka na barevný koncept

   

Tianjin se svou často bílou oblohou a často šedohnědým prašným prostředím inspiroval designéry VIRTUARCH k výběru výrazných teplých barev pro fasádu této budovy. Nový design fasády pečlivě rozvíjí původní barevnou paletu exteriéru školního kampusu a odkazuje také na školní znak, draka tančícího kolem abstrahované pozemské koule. Nový design navazuje na původní barevnou paletu exteriéru, ale místo omítky a nátěru byly použity vysoce kvalitní vláknocementové desky Swisspearl v jedenácti barevných tónech.

Nejklidnější část kampusu je situována na západ, kde jsou všechny učebny umístěny ve dvoupatrových jádrových výukových křídlech rozmístěných kolem centrálního dvora. Knihovny, učebny, vědecké laboratoře, kanceláře a oblasti aktivit jsou soustředěny v centrální části budovy.Převládající barvou je hluboká teplá červená, která se odráží i na fasádě. Studenti zde mají budovu s otevřenými schodišti, vnitřními zahradami krytými přístřeškem a velkorysými vědeckými laboratořemi, které jim poskytují nejlepší možné učební prostory. Hlavním výukovým prostorám dominují žluto-béžové barvy, centrum múzických umění je vyvedeno v oranžové barvě desek Swisspearl. Prostorná knihovna, salonek pro učitele a vědecký blok v tmavě červené barvě.