Mezinárodní škola Tianjin, Čína

I škola může mít díky fasádě Swisspearl dokonalý vzhled

Všichni máme v paměti vzhled školních budov. Mohou se vám zdát fádní, nudné a bez invence. Hledáte inspiraci? Pak se s námi podívejte na školní budovu the International School of Tianjin. Ta díky fasádním deskám Swisspearl získala dokonalý vzhled.

Spolupráce VIRTUARCH a Swisspearl

International School of Tianjin byla založena v roce 1994 a je standardní mezinárodní školou od mateřské školy až po dvanáctou třídu. Za novým vzhledem školy School of Tianjin stojí designové studio Virtuarch, které se školou spolupracuje již od roku 2006. Za tuto dlouhou dobu se vytvořil dobrý základ a odborníci z VIRTUARCH hluboce rozumí kultuře, vizi a potřebám školy. Renovačním krokem léta 2018 byla renovace fasády budovy „Han“. VIRTUARCH navrhl vícebarevnou fasádu složenou z pečlivě vybraných vláknocementových desek Swisspearl.

Sázka na barevný koncept

 

 

 

Tianjin se svou často bílou oblohou a často šedohnědým prašným prostředím inspiroval designéry VIRTUARCH k výběru výrazných teplých barev pro fasádu této budovy. Nový design fasády pečlivě rozvíjí původní barevnou paletu exteriéru školního kampusu a odkazuje také na školní znak, draka tančícího kolem abstrahované pozemské koule. Nový design navazuje na původní barevnou paletu exteriéru, ale místo omítky a nátěru byly použity vysoce kvalitní vláknocementové desky Swisspearl v jedenácti barevných tónech.

Nejklidnější část kampusu je situována na západ, kde jsou všechny učebny umístěny ve dvoupatrových jádrových výukových křídlech rozmístěných kolem centrálního dvora. Knihovny, učebny, vědecké laboratoře, kanceláře a oblasti aktivit jsou soustředěny v centrální části budovy.

Převládající barvou je hluboká teplá červená, která se odráží i na fasádě. Studenti zde mají budovu s otevřenými schodišti, vnitřními zahradami krytými přístřeškem a velkorysými vědeckými laboratořemi, které jim poskytují nejlepší možné učební prostory. Hlavním výukovým prostorám dominují žluto-béžové barvy, centrum múzických umění je vyvedeno v oranžové barvě desek Swisspearl. Prostorná knihovna, salonek pro učitele a vědecký blok v tmavě červené barvě.

Denver botanická zahrada

Inspirace v podobě botanické zahrady – Denver, CO, USA

Jedním ze zajímavých míst, které vám může posloužit jako inspirace, je botanická zahrada v Denveru, která má podobu pyramidy. Úkolem architektů bylo navrhnout průhlednou pyramidu, a vítěznýn projektem soutěže BURKETTDESIGN 2013 byla tato budova.

Architekti se inspirovali geologickými procesy, které  způsobující rozeklané skalní útvary nedalekých horských hřebenů. Obálka struktury byla rovněž pojata jako biologická metafora a obsahuje téměř 500 tmavě šedých šestiúhelníkových panelů Swisspearl, které jsou uspořádané do voštinového vzoru a proložené třiceti fotovoltaickými kolektory. Nechybí několik oken a světlíky.

Tato vědecká pyramida nacházející se v jižní centrální části lokality Gardens’ York Stree je postavena tak, že na jihu a západu ji obklopuje voda, na severovýchodě amfiteátr, na východě je vodní cesta El Pomar. Díky tomu mají návštěvníci výhledy do všech stran.

Budova zapadající do okolí

Budova svým umístěním perfektně odpovídá okolnímu prostředí. Je postavena na čtvercové základně, vytváří pyramidu. Ta je diagonálně rozdělena na dvě části a je mírně od sebe odtažena. Vstoupit do pyramidy je možné z vodní cesty El Pomar a cesta vás povede podél klidného bazénu, který je definován čtyřmi vysokými stěnami z každé strany.

Jak jsme již zmínili výše, dominantním tématem architektonického prvku byly biomimikry, jež řídily vývoj a formování celkové koncepce tohoto designu. Stavba zobrazuje dynamický spirálovitý pohyb připomínající phyb tektonických desek vzhůru. Stejně jako tato desky vytváří něco novéh, budova ukrývá nový život a také stále nové a zajímavé poznatky. Velmi zajímavá budova opatřena panely Swisspearl je architektonický skvost, který rozhodně stojí za návštěvu.

Viladům PANORAMA SEMMERING

Komplexní simulační centrum SIMU

Rubin Office Center

Albatros Praha

BD Ostrovní

Multifunkční dům Butovice

BD Botanica

Vila pod Skalkou